شماره تماس: 22072447

اخبار و مقالات

اخبار و مقالات شركت فراز كاويان


جزئيات خبر


تفنگ یونی فرازکاویان

تفنگ یونی، محصول جدید شرکت فرازکاویان

تفنگ یونی چیست و چه کاربردی داری؟؟

اگر مشکل وجود ذرات آلوده در محل کارخود دارید و یا اگر بدلیل وجود ذرات باردار و یا هر گونه آلودگی، قسمتی از تولیدات از طرف شرکت های لبنیاتی و مواد غذایی و ... با برگشت محموله مواجه می­شود، خوشبختیم به عرض برسانیم شرکت فرازکاویان به تعداد محدود دستگاههای تفنگ یونی وارد نموده است که با کمال اطمینان این مشکل را رفع می­نماید.در واقع تفنگ یونی دستگاهیست که وظیفه اش خنثی سازی بار الکتریکی و حذف ذرات آلوده در محدوده وسیعی میباشد.مشخصات فنی دستگاه تفنگ یونی :ویژگی های تفنگ یونی :

1: تخلیه الکترواستاتیکی سریع.
2: کنترل ولتاژ بالا و هوای خروجی بطور همزمان.
3: دارای چراغ نمایشگر یونی، فیلتر هوا،و تنظیم کننده هوای خروجی.
4: کابل انعطاف پذیر جهت راحتی کار با دستگاه و حمل و نقل دستگاه.
5: ماشه لمسی سبک.عملکرد تفنگ یونی :

1 : جریان ولتاژ بالا بصورت مستقیم به الکترودهای ایجاد کننده یون هدایت میگردد ، این در حالی است  که نازل های خروجی جرایان هوا دارای اتصال به زمین میباشد. جریان جاری الکتریکی از الکترودها به نازل های ابری از یونهای مثبت و منفی را ایجاد میکند که مورد نیاز ما میباشد. در نتیجه وقتی ماشه را فشار میدهید جریان هوای فشرده از میان این ابر یونی عبور میکند و باعث میگردد جریان هوا یونیزه گردد و باعث شود هرگونه شارژ الکترواستاتیکی خنثی گردیده و آلودگی ها نابود گردند.
2 : دقت نمایید که هوایی که برای تغذیه تفنگ یونی استفاده میشود میبایست فیلتر شده و عاری از هرگونه گاز قابل اشتعال باشد.هوای فشرده و نیتروژن فشرده فروشگاهی نمونه های خوبی میباشد.اگر هوای مورد استفاده خشک نباشد، به دستگاه فوق لطمه میزند و باعث میشود دستگاه از ضمانت فروشنده خارج گردد و همچنین هوای کثیف میتواند در بردارنده مقادیری روغن و رطوبت باشد که در هنگام کار نوعی اتصال در یونها به وجود خواهد آورد.
3 : تفنگ یونی در رنج فشاری 50 تا 100 PSI عمل میکند .وابسته به عملیاتی که انجام میشود ممکن است که فشار دقیقی و مشخصی مورد نیاز باشد ولی فشار بالای 100PSI پیشنهاد نمیگردد چرا که این فشار باعث میشود خط یونی درون دستگاه مختل گردد.
4 : پیشنهاد ما فشار متوسط 60PSI میباشد.
5 : تفنگ یونی برای کار با خروجی منبع تغذیه 4.6KVAC طراحی گردیده است و دستگاه نباید به منبعی به غیر از توان فوق متصل شود.
6 : در فضای قابل اشتعال به هیچ وجه استفاده نشود و قبل از استفاده از دستگاه مطمئن شوید که نگهدارنده های ایمنی کابل کاملا سفت شده اند که این امر ما را از اتصال خوب به زمین مطمئن میسازد.
7 : هرگونه نقص در اتصالات ایمنی باعث میگردد که فرایند یونیزاسیون مختل گردد و موجب شوک الکتریکی به کاربر میشود.تجربه ایی که هرچند بی ضرر است ولی ناخوشایند میباشد.ساير اخبار


 1  2  3  4  5  6  7  8  9 > 

محصولات

هواساز اتاق تميز
روشنایی اتاق تميز
سیستم های الکترونیکی اتاق تميز
پس باکس
دوش هوا اتاق تميز
فن فیلتر یونیت
اتاقک توزین – نمونه برداری
مبلمان اتاق تميز
هود لامینار
میز لامینار
پرده پی وی سی
تجهیزات استیل اتاق تميز
درب اتاق تميز
سالن اتاق تميز
کانال کشی و فیلتر باکس
کف سازی
هواساز اتاق تميز
روشنایی اتاق تميز
سیستم های الکترونیکی اتاق تميز
پس باکس
دوش هوا اتاق تميز
فن فیلتر یونیت